Projekt – kolmas kolmekeelne kitarr

Selle projekt idee oli mul küpsenud juba 2 aastat ja vajalikud materjalid ning vidinadki ammu varutud. Aga aega tuli selle valmistamiseks võtta, kuna oli teada et kiiresti seda valmis ei meisterda. Iseäranis kui oled veel alustav “pillimeister”. Tahtmine oli teha üks korralik kitarr, mis näeb hea välja ja millel on mugav mängida. Ehk kuna juba kolmas pill tegemisel, siis võiks miskit ägedamat välja tulla 😉

Otsustasin keset möödunud (2023 aasta) suve, kui oli võimalus taas pikemalt maakodus viibida, et teen selle pilli lõpuks valmis. Olgugi et plaanitud ehitustööde ajal aega nappis, võtsin nõuks iga päev tund kuni paar pilli kallal nokitseda. Pidasin sellest plaanist ka kinni. Mõnel päeval tegelesin pilli meisterdamisega hommikuti, teinekord aga õhtul peale ehitustöid. Suvel ju päevad pikad.

Sellisel viisil jõudsin valmis nii kavandatud ehitustööd kui ka pilli. Eks viperusi tuli ka ette, kuid lõpptulemust need olulisel määral ei moonutanud. Tulemus sai ootuspärane või isegi tsipake parem. Täpselt küll aega ei mõõtnud, kuid hinnanguliselt võis kuluda selle pilli valmistamisele ligikaudu 50 töötundi. Eks eesmärk pühendab…

Pildid valmistamisest ja valmis pillist

Idee oli teha Les Paul tüüpi kehaga pill ja lisada topelt keel esimesele keelele et helipilti täiustada. Selle topelt keele lisamisega oli küll üksjagu jauramist aga mis sellest enam. Keha materjaliks valisin bambuse, kaelale ameerika pähkli ja vahtra. Sõrmlauad sedapuhku samuti vahtrast. Kuju ja elementide disaini tegin enda parima nägemuse kohaselt. Viimistluseks kasutasin õli: kehale “Rubio Monocoat” ja kaelale “Birchwood” Gun Stock.

Paigaldatud “Lipstick” stiilis helipead annavad kitarrile pisut teistmoodi kõlapildi. Minu hinnangul täiesti sobilikud sellele projektile.

Ma ei pea ennast suuremat sorti pillimeheks, pigem võtan vahel kitarri kätte enda lõbuks. Ja kui olen vastavas voo seisundis, siis on pillimäng minu jaoks nagu meditatsioon. See on päriselt hea tunne kui lihtsalt mängid pilli ja ei mõtle mida ja kuidas.

Lühike helisalvestus uue pilliga

Pilli meisterdamine nõudis omajagu pühendumist ja kannatlikkust,
aga seda suurem on rahulolu tehtust.

maag stuudio kodusisustus tooted

maag stuudio

Tee väike jalutuskäik ka läbi meie tootegalerii