Maag stuudio töömaja ehitus oli jõudnud sinnamaale et tekkis vajadus trepi järele, mis viiks 2. korrusele plaanitud pööningustuudiosse. Ma polnud küll varem ühtegi treppi ise teinud, kuid sedapuhku otsustasin kätt proovida. Idee oli juba tasapisi vormi võtnud, et missugune peaks trepp välja nägema ja et astmetele tuleb ikka valgustus ka paigaldada. Vajalikud materjalid sai hangitud ja töö võis alata.
Teeme ise trepi. Alustasin trepikalkulaatorist, milline õnnestus hõlpsasti leida internetiavarustest. Ruumi väga mugava trepi ehitamiseks küll nappis, ehk trepp tuli ehitada võrdlemisi järsu kaldega. Leidsin vast siiski optimaalse lahenduse.
Omajagu nuputamist oli et trepi põskpuud saaksid õige kuju ja pikkusega, ning korralikult kinnitatud hoone vahelae külge. Selleks tarbeks kasutasin (ilmselt sepatööna valmistatud) terasest latte. Valgustite paigaldamine polnud kuigi keeruline aga trepiastmete kinnitamise viis ilmnes alles töö käigus.
Mõningad fotod ka trepi valmimisest
Trepi ehitusel kasutatud materjalid
põskpuud – 50×150 pruss, liimisin kaks prussi kokku, ehk siis tooriku mõõduks ca 50×300
trepiastmed – 40mm männi liimpuidust valmisastmed, liimisin cumaru terrassilauast liistud esiservale
puiduliim – “Titebond Premium”, et oleks ikka kindel värk 😉
viimistlus – “Rubio Monocoat” põrandaõli, mulle see meeldib. Mõnus peale kanda ja väga leebe lõhnaga. Sama õli kasutan ka põrandalampide ja teinekord seinakellade viimistlemisel.
valgustus astmetele – 12v/ 1w süvistatavad led lambid ja kohane toiteplokk
liikumisandur – paigaldatud trepi kohale pööningule et sisse ja väljalülitamine toimuks automaagiliselt
Lõppkokkuvõttes võib lugeda projekti õnnestunuks. Jälle olen kogemuse võrra rikkam. Eeldatavalt pole mul vaja enda tarbeks enam trepi valmistamist ette võtta. Kuid iial ei või ette teada.
Kui said siin mõne kasuliku idee või mõtte, siis mina olen tänulik.
Lõppkokkuvõttes võib lugeda projekti õnnestunuks. Jälle olen kogemuse võrra rikkam.
maag stuudio
Tee väike jalutuskäik ka läbi meie tootegalerii