valgusallikate-omadused

Valgusallikate omadused – lihtsalt lahti seletatud

Proovime siis võimalikult lihtsalt ära kirjeldada peamised valgusallikatega seotud omadused ja mõõtühikud. Enne lambi või valgusallika valimist oleks hea ka sellele teemale pilk peale visata.

kolmas-kolmekeelne-kitarr (16)

Projekt – kolmas kolmekeelne kitarr

Selle projekt idee oli mul küpsenud juba 2 aastat ja vajalikud materjalid ning vidinadki ammu varutud. Aga aega tuli selle valmistamiseks võtta, kuna oli teada et kiiresti seda valmis ei meisterda. Iseäranis kui oled veel alustav “pillimeister”. Tahtmine oli teha üks korralik kitarr, mis näeb hea välja ja millel on mugav mängida. Ehk kuna juba kolmas pill tegemisel, siis võiks miskit ägedamat välja tulla 😉

paikeseahi

Kas ehitame päikeseahju?

Päikeseahi. Mis loom see veel on? Nii nagu nimigi ütleb on tegemist päikeseküttel toimiva kütteseadmega, mis lisaks ventileerib ja kuivatab siseruumi õhku. Internetist otsides “solar air heater” tuleb selle kohta üksjagu erinevaid versioone ja skeem. Ideaalselt sobib päikeseahi suvekodule, kus aastaringselt ei viibita et ventileerida ja hoida ruumi õhku kuivemana. Iseäranis vanale palkmajale (minu juhtum).

teeme-ise-trepi

Teeme ise trepi

Maag stuudio töömaja ehitus oli jõudnud sinnamaale et tekkis vajadus trepi järele, mis viiks 2. korrusele plaanitud pööningu stuudiosse. Ma pole küll varem ühtegi treppi ise teinud, kuid sedapuhku otsustasin kätt proovida. Idee oli juba tasapisi vormi võtnud …

energia-looduses-ei-teki-ega-kao-1

Energia looduses ei teki ega kao

Energia jäävuse seadus salvetus minu ajusagaratesse juba 13 aastaselt, kui meile õpetati noorte motokoolis teooriat sisepõlemismootori kohta. Kõlas see umbes selliselt: “Energia looduses ei teki ega kao vaid võib muuta oma vormi ja kanduda ühelt kehalt teisele.”

mis-on-pariselt-elus-oluline

Mis on päriselt elus oluline?

Kuna me toimetame selles maailmas füüsilise kehana, ei saa me loomulikult füüsilist maailma ignoreerida. Kaugel sellest. Kuigi lähemal vaatlemisel enamus meie toimetamisest teenivad eesmärki et seesama füüsiline keha saaks elus püsida ja teha seda võimalikult mugavalt.

mitte kiirustamise maagia

Mitte kiirustamise maagia

Mitte kiirustamine võib olla võtmeks et nautida olemist ja tegemisi, mitte pelgalt saavutatud tulemust. Oi kui palju võib muuta seesugune suhtumine päeva elamisväärsemaks ja nauditavamaks. Aga kuidas selleni siis jõuda ja mida peaks teisiti tegema? Mina leidsin endale sobiva viisi, mis on…

kuidas-maailm-tegelikult-toimib

Kuidas maailm tegelikult toimib

Annan endale aru et see võib tunduda maagiline või siis lausa “uhuu” teema aga panen siiski oma mõttelõnga siia kirja.

Ma mingil viisil tunnetan et kogu maailm ja sealjuures inimesed eksisteerivad eelkõige energeetilisel tasandil. See tunnetus ei avaldu kindlasti meile teatud viie meele kaudu, vaid sootuks teistsugusel moel.

esimesed-katsetused-pillimeistrina

Esimesed katsetused pillimeistrina

Mõne aasta eest köitis minu tähelepanu teistmoodi kitarr. See oli siis 3 keelne kitarrilaadne instrument “cigar box guitar”. Algselt pärineb selline muusikainstrument Ameerikast, aga on levinud (vähemalt selleks ajaks kui see minu teadvusse jõudis) ka Euroopa mandrile.

Enamasti on sellisel kitarril 3 või 4 keelt, mistõttu on teda ka lihtsam õppida ja mängida…